Týden po přihlášení svého auta řidič zjistil, že není v registru vozidel

Přihlásil auto, za týden v systému registru vozidel nebylo. To je svědectví řidiče z Prahy, které má Radiožurnál k dispozici. Registr přitom ministerstvo dopravy spustilo před měsícem a půl. Ani za tu dobu se nepodařilo odstranit problémy, se kterými se denně potýká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Auto bylo přihlášeno na firmu. Po týdnu bylo potřeba změnit provozovatele. Auto nebylo nalezeno v evidenci registru vozidel,“ postěžoval si pan Antonín.

Úřednice u přepážky auto v evidenci nenašla, obrátit se proto musel na její nadřízené.

„Dokázali s tím pohnout tak, že někam zavolali do nějaké jiné evidence. A pak konečně se ta změna podařila udělat. Celá taková věc trvala třeba kolem čtyř hodin,“ dodává pan Antonín.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Petra Medka o problémech s registrem vozidel v Ranním Radiožurnálu

Podobný případ se objevil i v Pardubicích. „Vozidlo samozřejmě u nás bylo přihlášené a o týden později, když jsme na tom chtěli provést změnu, tak byla prázdná karta vozidla a vozidlo se tvářilo tak, jako by u nás přihlášené nebylo,“ potvrzuje vedoucí tamního registru vozidel Kristýna Vojáčková.

Ministerstvo dopravy připouští, že během července několik podobných případů řešilo. Náměstek Ivo Toman ale tvrdí, že v současné době už by k nim docházet nemělo.

Milion korun. Tolik požaduje muž z Brna za nefunkční registr vozidel

Číst článek

„Teď nemám zprávu k tomu, že by tam záznamy nebyly. Jestli se to nezobrazilo, tak to byl nějaký jednotlivý problém. Nemám teď zprávu k tomu, že by to bylo něco běžného nebo častého,“ uvedl Ivo Toman.

Nový systém odbaví poloviční počet klientů

V porovnání s obdobím před zavedením nového systému dnes na registrech odbaví zhruba polovinu klientů. Třeba v Praze ale jejich počet výrazně kolísá, ukazuje šéf pražského odboru dopravy Josef Mihalík na statistikách z minulého týdne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Problémy s přihlašováním vozidel potvrdila Radiožurnálu i Kristýna Vojáčková z pardubického registru

„V úterý jsme odbavili 1276 žadatelů, ve středu 1452 a ve čtvrtek 1280. Tady vidíte, za stejného počtu našich pracovnic, jaké jsou tam výkyvy, že to jednou běží, podruhé je to pomalejší,“ vysvětlil.

Může za to i případ pana Antonína, který zaměstnal několik úřednic na čtyři hodiny. Další pak dnes a denně opravují chyby, které se v systému objevují.

„Jsou tam údaje, které jsou špatné. Nejsou správné, takže naše pracovnice je musí opravovat, a ta oprava je náročná, protože to se musí začít znova. Myslím si, že ten registr není takový, jak bychom i představovali,“ dodal Josef Mihalík.

Petr Medek, Martin Hromádka, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme