Týdeník iROZHLASu: (ne)bezpečný Babiš a sprosťárny ve Sněmovně, Stranický kompas 2 i ‚exKrkoška‘

Zajímá vás, jak se ministři věnují bruselské agendě? Chcete vědět, co je klub vyvolených ve Středočeském kraji? Toužíte poznat, jakým slovem začínajícím na F označil politolog jednání českých poslanců? Nebo jen dychtíte po pravidelném týdením souhrnu webu iROZHLAS.cz? Pokud jste si aspoň jednou odpověděli ano, doporučuju číst dál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec za ODS Marek Benda se přišel podívat blíže

FOTO TÝDNE: Cedule místo poslanců. Hnutí ANO při debatě na téma ‚Andrej Babiš jako bezpečnostní hrozba‘ opustilo sněmovní lavice | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Texty na serveru iROZHLAS.cz

Ve vládních kuloárech údajně zarezonovala bruselská ministerská inventura z pera Anny Urbanové, Zdeňky Trachtové a Jakuba Grima. Jestli radši čtete, doporučuju text: Klíčová evropská jednání. Čeští ministři na ně vesměs jezdí, výjimkou je šéf spravedlnosti Blažek, ale máme i audio verzi ve Vinohradské 12.

Když už jsme u poslechu, tak musím připomenout skvělou regionální práci Kristýny Guryčové a Víta Kubanta, kteří popsali klub vyvolených už roky přisátý na veřejné cecíky ve Středočeském kraji a který inkasuje miliony za převážně dopravní stavby. Téma Kristýna přehledně shrnula ve středeční Vinohradské 12.

Málokdo, jestli vůbec někdo, píše o politice v Česku tak jako Jakub Grim - poučeně a bez ideologického balastu. A proto musím doporučit první část jeho nového seriálu o politických partajích - říkáme mu Stranický kompas 2 (jedničku najdete tady). Doporučuju ho sledovat i příští týden, kdy ve středu a čtvrtek vyjdou další čtyři díly.

Poněkud bizarní dohru měla mediální šermovačka mezi ministrem Janem Lipavským a Andrejem Babišem z minulého týdne. Pro připomenutí: Lipavský označil Babiše za bezpečnostní hrozbu, šéf hnutí ANO pak ‚v rozčílení‘ odeslal e-mail na špatnou adresu.

A vznikla kauza Složka na zm*da, kterou v týdnu na mimořádné schůzi řešila Poslanecká sněmovna. Podle politologa Aleše Michala je možné mnohahodinový poslanecký orloj u pultíku označit jediným slovem: fraška. Pro otrlé nabízím videozáznam u souhrnného textu Rusko představuje pro Česko největší bezpečnostní hrozbu, usnesla se Sněmovna. Jednala 19 hodin.

Turbulentní týden má za sebou exhejtman za ANO Jan Krkoška. V pondělí ještě vládl nad Moravskoslezským krajem, v úterý už byl sprostý obžalovaný (podrobnosti zde), ve čtvrtek dostal od soudu nálepku vinen a stal se z něj Jan Krkoška z hejtmanství odcházející - složil totiž funkci. Takový týden úplně zažít nechcete...

Ještě si dovolím připojit pozvání ke sledování 1. kola prezidentských voleb na Slovensku. Podrobnosti najdete od sobotního rána v našem on-linu. Analýzy, výsledky a ohlasy pak v neděli a velký souhrn v pondělí.

Co se během týdne nejvíce četlo?

1. Zima byla vymknutá. Extrémně teplé měsíce letos přeruší to, že se promění El Niño, očekává hydrolog

2. Šapošnikova se před smrtí podařilo kvůli Vrběticím vyslechnout. Policistům pomohly řecké úřady

3. ‚Může se dál věnovat akademické a vědecké činnosti.‘ Proč soud nevrátil Ševčíka do křesla děkana

Děkujeme, že nás čtete.

Pro fanoušky mluveného slova

Dlouhodobě mám vedle Vinohradské 12 oblíbené ještě dva zpravodajsko-publicistické podcasty Českého rozhlasu PLUS. Tím prvním je zasvěcená, poutavá a někdy bohužel i mrazivá sonda do střev Putinova Ruska - Na Východ!, o kterou se pravidelně starají Josef Pazderka a Ondřej Soukup. Poslední díl je speciální, bonusový a věnuje se prezidentským volbám Made by Russia - BONUS: Takzvané volby. Putin popáté prezidentem.

Až ho doposlechnete, tak můžete navázat Chybou systému, tentokrát o energetice, energii a neveselých vyhlídkách planety Země. Nedělní kávě by mohl slušet vltavský Akcent Saši Michailidise, který bez emocí a věcně rozebírá lví apel Darii Kashcheevy. A pokud přemýšlíte jako já, jak být dobrým tátou, tak doporučuju z Radiožurnálu Hosta Lucie Výborné Davida Škrobánka autora Dobrého táty.

Příjemný víkend a lepší týden než měl exhejtman Krkoška Vám za iROZHLAS.cz přeje

Martin Samek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme