Týdeník iROZHLASu: rána do srdce demokracie, hokejová mánie a robot předčítající zprávy

Za ránu do srdce slovenské společnosti a demokracie označil tamní tisk atentát na Roberta Fica. Středeční střelba v Handlové, po které premiér zůstává ve vážném stavu, ochromila i v tuzemsku veřejné dění. Upozadila tak i domácí hokejový šampionát, ke kterému se upínají české naděje. Nejen o tom je pravidelný týdenní přehled zpráv webu iROZHLAS.cz.

newsletter Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté bojují ve třetím utkání základní skupiny se Švýcarskem

FOTO TÝDNE: Čeští hokejisté v utkání se Švýcarskem v základní skupině domácího mistrovství světa utrpěli první porážku, rozhodly až nájezdy | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

To nejdůležitější k atentátu na Fica

Týden v kostce

Přinesli jsme rozhovory s lídry stran a hnutí, které kandidují ve volbách do Evropského parlamentu. Ty se konají 7. a 8. června.

Sledovali jsme také postup české hokejové reprezentace základní skupinou domácího mistrovství světa. Nechyběl ani pohled takříkajíc za oponu: reportér Ľubomír Smatana například mluvil se dvěma indickými studentkami, které na šampionátu pracují, ačkoli předtím lední hokej viděly akorát ve filmu.

Šéfredaktor Českého rozhlasu Plus Josef Pazderka exkluzivně vyzpovídal ukrajinského ministra obrany Rustema Umerova. „Pokud jde o strategické a operační cíle, jedeme podle plánu. Jsme schopni válku vyhrát, ale potřebujeme podporu,“ zmínil Umerov stran postupu ukrajinské armády.

Jakub Lucký s Janou Karasovou připomněli životní osudy skautky Rakšy, která na sebe vzala vinu po neúspěšném pokusu o státní převrat proti komunistickému režimu.

A už posedmasedmdesáté začal prestižní filmový festival v Cannes. Jedním z jeho hlavních hostů je žijící herecká legenda Meryl Streepová. „Největšími hvězdami dneška jsou ženy. Snad až na Toma Cruise,“ prohlásila na debatě s diváky.

Co se nejvíc četlo?

  1. OVĚŘOVNA: Lidem na dávkách se počítá důchod z průměrné mzdy, tvrdí dezinformátoři. Není to tak
  2. Po Martínkovi míří na genovou terapii Míša. Extrémně drahý zákrok má v USA zdarma
  3. Nad Českem je polární záře. ‚Zásadní je jasná obloha s výhledem na sever,‘ upozorňují meteorologové

Pro příznivce mluveného slova

Rodině malého Martínka se život obrátil vzhůru nohama rovnou několikrát. Poprvé, když se rodiče dozvěděli, jak extrémně vzácné onemocnění jejich syn má. Naposledy pak ve chvíli, kdy se jim na 100milionovou léčbu složilo celé Česko. Jejich příběh sleduje reportážní seriál Martínkova naděje.

Co si myslí mladá generace o Evropské unii? Připadá si v ní dostatečně zastoupená? Právě to zjišťovala čtyřdílná podcastová série Destinace Brusel.

Venku už je také první teaser na podcastovou sérii, která poodhalí zrod a fungování takzvané kutnohorské sekty. Stoupence najdete na webu iROZHLAS.cz od 27. května, jednotlivé epizody si přehrajete také v aplikaci mujRozhlas a dalších podcastových aplikacích.

Stoupenci, nová podcastová série | Zdroj: Český rozhlas

A když už přišlo na mluvené slovo, musíme zmínit i jednu naši novinku: vybrané „irozhlasí“ zprávy a články vám přečte umělá inteligence. Mluví hlasem zkušeného rozhlasového moderátora Pavla Prouzy.

Přejeme co nejklidnější víkend v doprovodu našeho zpravodajství a pořadů Českého rozhlasu!

A pokud ještě nemáte sobotní program, můžete navštívit Den otevřených dveří v Českém rozhlase a jeho regionálních studiích. Budeme se těšit na setkání!

Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme