Týdeník iROZHLASu: bruselská megashow, nové hvězdy eurovoleb a Mynářovo hradní tajnůstkaření

Tento týden jsme žili eurovolbami. Připravili jsme pro vás nejrůznější analýzy, rozhovory a vysvětlováky k volebním výsledkům, a to nejen v Česku. Čtenáře zaujal například vzestup lídra Motoristů Filipa Turka jakožto potenciální nevěsty pro Babišovo ANO do parlamentních voleb. Kromě dění v Bruselu jsme pokryli také hradní tajemství Mynářovy abolice či tragický příběh pacientky reprodukční kliniky.

NEWSLETTER Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Havlíček dal samou radostí z úspěchu v eurovolbách Kláře Dostálové pusu

Karel Havlíček dal samou radostí z úspěchu v eurovolbách Kláře Dostálové pusu | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Týden očima iROZHLAS.cz

Tento týden se nesl ve znamení eurovoleb. Přímo v Bruselu sledovala dění redaktorka Anna Urbanová. O posílení pravice v některých členských zemích mluvila s akademičkou Eliškou Tomalovou, a pokud vás zajímá, jaká vyjednávání čekají Evropskou komisi a členské státy v následujících týdnech, můžete se pokochat její časovou osou.

O tom, co volební výsledky mohou znamenat pro další složení vlády v Česku a jaká strana bude „Babišovou nevěstou“ v parlamentních volbách, psal redaktor Jakub Grim. Jako hlavní kandidáti se totiž překvapivě rýsují Přísaha s Motoristy a koalice Stačilo!, které dohromady získaly 20 procent voličských hlasů.

‚Normalizace nebezpečných proudů.‘ Eurovolby odhalily slabou Macronovu pozici, říká odbornice

Číst článek

Kromě eurovoleb jsme psali také o tajnůstkaření na Pražském hradě. Redaktoři Tomáš Pika a Kristýna Guryčová popsali, jak exprezident Miloš Zeman tajil dokumenty, které měly zajistit beztrestnost bývalému vedoucímu prezidentské kanceláře Vratislavu Mynářovi.

Redaktor Vít Kubant, který dlouhodobě sleduje příběhy umělého oplodnění, zpracoval případ pacientky, která podstupovala umělé oplodnění na reprodukční klinice ISCARE. V době, kdy si stěžovala na bolest prsou, ji lékaři neposlechli a dál pokračovali v hormonální léčbě. Ženě mezitím metastázovala rakovina. Kliniku posléze žalovala, ale odškodnění 700 tisíc korun se už nedožila.

Pro fanoušky mluveného slova

Záznam z eurovolební megashow si můžete poslechnout v čerstvých Bruselských chlebíčcích, kterými vás provede Anna Urbanová, Filip Nerad a Zdeňka Trachtová. Podcast natáčeli přímo v sídle Evropského parlamentu v Bruselu.

Vzestupu konzervativců v Evropě, volebnímu překvapení francouzského prezidenta Macrona, éře Le Penové a roli TikToku v eurovolbách se věnovala také Vinohradská 12, kde Matěj Skalický vyzpovídal politologa Aleše Michala.

A pro odlehčení si můžete poslechnout reportáž, kde se dozvíte, jak různé barvy světla ovlivňují váš mozek a jak se připravit na klidný spánek.

Nejvíce se četlo

Krásný a odpočinkový víkend přeje Anna Košlerová

Anna Košlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme