Týrání dětí přibývá. Krizové centrum v Praze tak otevírá novou místnost pro terapii

„Modřiny už nejsou vidět, ale dodnes si pamatuju zvuk dopadajícího pásku.“ První věta z plakátu jedné z kampaní Dětského krizového centra v Praze. Jeho psychologové teď počítají smutnou statistiku. Klientů, kteří potřebují jejich pomoc, přibývá. Roste počet případů sexuálního zneužívání a kapacita centra už nestačí. V budově s bílým medvědem na oranžové ploše tak přibude další terapeutická místnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová terapeutická místnost Dětského krizového centra v Praze | Foto: Klára Bílá

Kostkovaný koberec na chodbách Dětského krizového centra vede kolem pracoven psychologů. Místo pro první konzultace. Studená pavlač je polepená obrázky od dětí.

„Třeba medvěd je tady proto, aby se dítě mělo ke komu přitulit, ale také se s ním dá bojovat. Stejně tak jsou tady meče, zubatí krokodýli,“ vyjmenovává psycholožka Petra Hackerová.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Dětském krizovém centru v Praze natáčela pro Ranní Radiožurnál reportérka Klára Bílá

Za dobu svého působení přijalo Dětské krizové centrum do své péče již více než 5 tisíc klientů.

Protože kapacita na pomoc dalším dětem nestačila, otevírá centrum s pomocí Nadace Naše dítě další terapeutickou místnost, kde budou probíhat například individuální terapie.

Příslušné úřady loni evidovaly přes 6600 případů zneužívaných nebo týraných dětí. Podle ředitelky nadace Zuzany Baudyšové je to jen vrcholek ledovce.

Přestřihnutí pásky vlevo ředitelka DKC Zora Dušková,vpravo ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová | Foto: Klára Bílá

„Je paradoxní situací, že nejvíce týraných dětí a týrání dětí probíhá v úplných rodinách,“ zmiňuje. Nejčastějšími klienty centra jsou školáci, ale i tříleté děti.

Klára Bílá, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme