Pěstounka utýrala dvouletou neteř. Soud ji potrestal devíti roky vězení

Krajský soud v Plzni v úterý odsoudil k devíti rokům vězení pětadvacetiletou pěstounku z Rokycan. Žena podle verdiktu loni od začátku srpna týrala dvouleté svěřené děvčátko, jež dostala do příbuzenské pěstounské péče. Ženě hrozilo za týrání svěřené osoby a těžké ublížení na zdraví až 16 let za mřížemi.

Plzeň (Aktualizováno: 11:15 27. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Týrání vyvrcholilo 5. října, v den druhých narozenin dítěte.

Žena ho podle spisu nejméně třikrát udeřila po hlavě koženým páskem s kovovou přezkou, třásla s ním, a když začalo být apatické, polévala ho vodou, aby se probralo.

Děvčátko utrpělo těžké poranění hlavy, otok mozku a krvácení do mozku, na které po čtyřech dnech v nemocnici zemřelo.

Manželský pár z Rokycan dostal do pěstounské péče loni v červenci dvě neteře, dcery mužovy sestry. Děvčátkům bylo v té době půl roku a necelé dva roky. Mladší děcko týrané nebylo.

Podle znalců má žena smíšenou poruchu osobnosti a hluboce podprůměrný intelekt na hranici mentální retardace a není se svou strukturou osobnosti vhodnou pěstounkou.

V případě příbuzenského pěstounství ale žádné metodiky neukládají dělat pěstounům psychotesty jako v případě nepříbuzenského pěstounství.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme