U Brna se připravte na kontroly a zdržení. Policie je kvůli motocyklovému šampionátu v pohotovosti

Na Masarykově okruhu v Brně v pátek startuje Grand Prix České republiky silničních motocyklů. Loni se na ně přijelo podívat přes 180 tisíc diváků. Vysokou návštěvnost očekávají pořadatelé i letos. Diváci se kvůli kontrolám musejí připravit i na delší zdržení před vstupem do areálu. V okolí Masarykova okruhu v Brně se objeví cvičení psi a taky betonové zátarasy.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policie při kontrole (ilustrační ofot)

Dopravní policie při kontrole (ilustrační ofot) | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Po celý víkend se policie zaměří jak na bezpečnost, tak i na kontroly motorek návštěvníků, řekl Radiožurnálu šéf dopravní policie Jihomoravského kraje Leoš Tržil.

Dopravní situace

Pro nejaktuálnější informace o dopravní situaci v souvislosti s Moto GP poslouchejte Zelenou vlnu ve vysílání Radiožurnálu.

„Řidič musí prokázat příslušnost k motocyklu, to znamená vlastnictví, aby nedošlo ke krádeži. Upozorňujeme na řadu dalších bezpečnostních opatření při vstupu do areálu,“ avizuje možné zdržení policejní ředitel.

A tady apeluju na všechny návštěvníky, aby respektovali návštěvní řád okruhu a nevnášeli tam předměty, které tam nemají co dělat, protože jim budou odebrány,“ uvedl Tržil.

Na závodní okruh do Brna míří desítky tisíc fanoušků. Na provoz bude dohlížet například policejní vrtulník.

„Snímá situaci v okolí okruhu a na významných dopravních tepnách, které se blíží k okruhu,“ vysvětlil Tržil a doplnil, že obraz je ze vzduchu přenášen do řídícího štábu.

„Přijímají se okamžitě adekvátní opatření z hlediska směrování hlídek, směrování parkování a tak dál. Z hlediska střežení parkovacích ploch, tak tam využíváme bezpilotní technické prostředky, případně kamerové systémy,“ uvedl policejní ředitel.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme