U Českého Brodu jel ohnivý vlak

Desítky drobných požárů způsobilo rozbité kolo jedoucího vlaku. Jiskry od zablokovaného kola vagónu zapalovaly během jízdy trávu na železničním náspu trati u Českého Brodu. Šesti hasičským jednotkám se ale podařilo ohně brzo zlikvidovat a způsobená škoda je tak nulová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak | Foto: Jan Rosenauer

Příčinu požárů podrobněji popsal Radiožurnálu mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan. "Tam došlo k zablokování brzdového systému na jednom z kol vagónů a v úseku asi 15 kilometrů při odletu okulí a žhavých jisker, které se tvořily při tření toho kola a kolejnice, došlo k zapálení suché trávy. Na místo byly vyslány tři profesionální jednotky a tři jednotky dobrovolných hasičů."

"Já myslím, že ten požár nebyl složitý z hlediska toho technického zásahu, ale byl složitý po stránce přístupu těch jednotek k tomu místu a zejména v rozloze, protože se jednalo o úsek 15 kilometrů, kde v nepravidelných úsecích hořela suchá tráva."

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme