U Českého Brodu jel ohnivý vlak

Desítky drobných požárů způsobilo rozbité kolo jedoucího vlaku. Jiskry od zablokovaného kola vagónu zapalovaly během jízdy trávu na železničním náspu trati u Českého Brodu. Šesti hasičským jednotkám se ale podařilo ohně brzo zlikvidovat a způsobená škoda je tak nulová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlak | Foto: Jan Rosenauer

Příčinu požárů podrobněji popsal Radiožurnálu mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan. "Tam došlo k zablokování brzdového systému na jednom z kol vagónů a v úseku asi 15 kilometrů při odletu okulí a žhavých jisker, které se tvořily při tření toho kola a kolejnice, došlo k zapálení suché trávy. Na místo byly vyslány tři profesionální jednotky a tři jednotky dobrovolných hasičů."

"Já myslím, že ten požár nebyl složitý z hlediska toho technického zásahu, ale byl složitý po stránce přístupu těch jednotek k tomu místu a zejména v rozloze, protože se jednalo o úsek 15 kilometrů, kde v nepravidelných úsecích hořela suchá tráva."

Markéta Kaclová, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme