U Kolína se srazil rychlík s nákladním autem, řidič zemřel

U Kolína se na přejezdu srazil ranní rychlík jedoucí z Brna do Prahy s nákladním automobilem. Cestujícím se nic nestalo, řidič kamion ale zahynul. Provoz na trati byl na několik hodin přerušen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrak nákladního auta | Zdroj: ČTK

Nehoda se stala na přejezdu mezi Kolínem a Hlízovem, který je chráněn pouze světelnou signalizací. Ta byla podle mluvčího Českých drah Radka Joklíka v době srážky funkční.

"Nákladní automobil je zcela zdemolován, je poškozena i lokomotiva vlaku, která deset metrů po srážce vykolejila. Cestujícím se nic nestalo, v doprovodu našeho personálu odešli do stanice Kolín. Řidič nákladního automobilu je mrtvý a máme lehce zraněného strojvůdce a vlakvedoucího," popsal následky nehody Joklík.

České dráhy zajistily v úseku mezi Kutnou Horou a Kolínem náhradní autobusovou dopravu. Podle Joklíka začaly vlaky znovu jezdit po jedné koleji v 13:55. Příčiny srážky na místě vyšetřuje drážní inspekce, inspekce Českých drah a policie. Škoda přesáhne půl milionu korun.

Další vážná nehoda na železničním přejezdu se dnes odehrála v části Uherského Brodu Havřice. Kolem půl jedné tam rychlík jedoucí na trase Luhačovice - Praha zachytil osobní automobil s třemi cizinkami.

"Tři ženy utrpěly zranění, z toho dvě těžké. K žádnému zranění cestujících v osobním vlaku nedošlo, ano k poškození lokomotivy," řekl Radiožurnálu policejní mluvčí z Uherského Hradiště Jaroslav Krejčíř. Stejně jako v případě nehody u Kolína není přejezd vybaven závorami, podle expertů výstražná světla v době srážky fungovala.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme