U Nového Strašecí shořelo 5 hektarů lesa

U Nového Strašecí na Rakovnicku v noci na dnešek shořelo více než pět hektarů lesa. Požár, který pomáhalo likvidovat 12 hasičských jednotek s pomocí vrtulníku, způsobil škodu za 600 tisíc korun. Příčina vzplanutí lesa není zatím známa. Ohniště budou hasiči hlídat až do zítřka. K požárům trávy a lesů vyjíždějí záchranáři v nynějších vedrech každý den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lesní požár | Zdroj: ČTK

U Nového Strašecí na Rakovnicku shořelo kolem pěti hektarů lesa. Oheň pomáhalo likvidovat 12 hasičských jednotek. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Křivana pomáhal hasit i vrtulník. "V podvečerních hodinách provedl celkem 23 shozů o počtu 800 litrů. Zásah vrtulníku byl ukončen v 20:45 kvůli špatné viditelnosti. Teď probíhají dohašovací práce a podle velitele zásahu lze předpokládat, že hasiči budou dohašovat během celého dneška a podle situace bude naplánována i hlídka v noci na zítřek."

V pondělí bojovali s ohněm v Brně mezi městskými částmi Jundrov a Kohoutovice, kde zhořelo pět hektarů lesního porostu. Ve Středočeském kraji se objevily plameny jen za včerejšek na více než 3 desítkách míst.

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme