U Pardubic ráno narazilo nákladní auto do autobusu

U Pardubic se časně ráno srazil nákladní automobil s autobusem vezoucím turisty na pražské letiště. Dva cestující při nehodě utrpěli lehká zranění a po ošetření pokračovali v cestě do Řecka. Osmadvacetiletého řidiče nákladního automobilu policie obvinila z obecného ohrožení. Auta havarovala mezi obcemi Chvaletice a Lhota pod Přeloučí. Policisté odhadují škodu na 400 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pohled z autobusu | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčí pardubické policie Dany Dolanové se řidič nákladního vozu pravděpodobně plně nevěnoval řízení. Přejel s autem do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucí Karosou. V ní jelo 11 lidí. Dva cestující ve věku 27 a 25 let utrpěli lehká zranění, se kterými byli jednorázově na místě ošetřeni. Všechny cestující vzápětí naložil náhradní autobus, kterým pokračovali na letiště do Prahy. Ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. 28letý řidič nákladního vozidla si vyslechl obvinění z trestného činu obecného ohrožení.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme