U Pelhřimova havarovalo vojenské letadlo

Pilot dvoumístného cvičného proudového letounu L-39 při nehodě zahynul. Stroj se zřítil do pole asi jeden kilometr od Pelhřimova. Příčiny havárie šetří komise ustavená náčelníkem generálního štábu ve spolupráci s policií. Velitel armádního letectva Ladislav Klíma ihned zastavil výcvik českých vojenských pilotů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak řekl ČRo 1 - Radiožurnálu mluvčí vojenského letectva Petr Fajl, k havárii došlo kolem půl páté odpoledne. Pilot byl na místě mrtev. Lékař pelhřimovské záchranné služby Lukáš Nevšímal uvedl, že při příjezdu na místo nehody viděli už jenom hořící trosky letadla. Ty byly roztroušeny asi v půlkilometrovém pásmu. Podle očitých svědků letoun havaroval poté, co prováděl otáčecí manévr. Na místo vzápětí dorazili hasiči, policie a také vrtulník letecké vyhledávací a pátrací služby. V podvečer přiletěl ministr obrany Jaroslav Tvrdík, 1. zástupce náčelníka generálního štábu František Padělek a velitel vzdušných sil Ladislav Klíma.

Naděžda Hávová, Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme