U Plzně havaroval armádní vrtulník

Na letišti v Líních u Plzně havaroval armádní vrtulník. Zraněni jsou tři členové pozemního personálu. Na místě zasahují hasiči. Vojenský vrtulník W-3A Sokol letecké pátrací a záchranné služby se převrátil při pozemní motorové zkoušce, jeho posádka zraněna nebyla. Případ šetří komise armádních vzdušných sil ve spolupráci s armádní i civilní policií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník W-3 Sokol | Foto: Jan Rosenauer

Poslední nehoda vojenského vrtulníku se stala letos v únoru také v Líních. Během nácviku nouzového přistání se při přistání střetla vrtule záchranné helikoptéry W-3A Sokol s ocasní částí stroje. Škoda byla odhadnuta na tři milióny korun, z tříčlenné posádky nebyl nikdo zraněn. Obdobná nehoda se stala začátkem roku 2001. Vojenský vrtulník W3-A Sokol zřítil mezi obcemi Škvorec a Zlatá v okrese Praha-východ. Tězce zraněni byli tehdy tři členové posádky.

Kvůli nejnovější nehodě v Plzni bylo zrušeno společné cvičení vojáků a hasičů. Společného výcviku se měli zúčastnit hasiči z Plzně, okresu Plzeň - jih a z Karlovarského kraje. Létat se mělo v okolí Plzně a Přeštic.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme