U Prahy se srazil vlak s autobusem

11 zraněných - taková je bilance dopolední srážky osobního vlaku s autobusem na železničním přejezdu ve Zbuzanech v okrese Praha-západ. Ranění byli převezeni do pražské motolské nemocnice a do nemocnice Na Františku. Na místě jsou policisté a vyšetřovací tým Českých drah. Vlak, který jel z Prahy do Rudné, po nehodě vykolejil. Kvůli nehodě je kromě železniční trati uzavřena i silnice mezi Jinočany a Zbuzany. Objížďka je vedena přes Zbuzany, Dobříč a Jinočany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda | Foto: Brno.cz

Situaci popsal Českému rozhlasu mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan. "Na místo vyjela jednak jednotka hasičského záchranného sboru, dál zasahovali záchranáři a na místě je policie. Výsledkem srážky je 11 zraněných, z toho 7 v autobuse, 4 ve vlaku. Zranění jsou hodnocena jako lehká, přesto byly zraněné osoby převezeny do nemocnice Na Františku a do Motola v Praze. Na vyšetřování dopravní nehody se dál pokračuje."

Podle policie bylo signalizační zařízení na přejezdu funkční a vydávalo zvuková znamení. Dechová zkouška u strojvedoucího vyloučila požití alkoholu před jízdou. Řidič autobusu pak bude podroben krevnímu testu v nemocnici, kde je hospitalizován.

Markéta Kaclová, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme