U Rudné se kvůli montáži mostu v noci zavře D5 ve směru na Prahu

Kvůli montáži mostu poblíž Rudné u Prahy se v sobotu hodinu před půlnocí zavře dálnice D5 ve směru na Prahu. Uzavírka má podle Ředitelství silnic a dálnic trvat do nedělních 06:00. Na krátkou dobu může být dálnice v tomto období neprůjezdná také ve směru na Plzeň. Most přes dálnici se opravuje po loňské nehodě, při které o něj zavadil převážený bagr.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Řidiči směřující od Berouna k Praze budou muset z dálnice sjet na 5. kilometru a uzavírku objet přes Rudnou a Chrášťany. Uzavírka ve směru na Plzeň má trvat podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) maximálně čtvrthodinu.

Z mostu silničáři počátkem dubna odstranili poškozené nosníky, doprava na Prahu byla kvůli tomu zastavena na víc než 12 hodin. Kolony se na místě netvořily, protože ŘSD tehdy k pracím využilo také noc ze soboty na neděli. Nyní se podle mluvčího ředitelství Jana Rýdla budou opravené nosníky vracet na most.

Bagr převážený na podvalníku loni koncem července na D5 poblíž Rudné zavadil o most a spadl na sanitku, do níž pak zezadu narazilo další auto. Jeden člověk byl vážně zraněn. Nehodu zavinil řidič, který při nakládání bagru nedal jeho lžíci do nejnižší polohy. Dálnice byla tehdy kvůli kolizi zcela zavřená několik hodin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme