U soudu opět matka Terezky Čermákové

Smrtí malé Terezy Čermákové se dnes bude opět zabývat pražský krajský soud. Ten bude posuzovat verdikt kladenského soudu, který letos v červenci vyměřil Heleně Čermákové tříletý nepodmíněný trest za to, že ve stavu těžké opilosti loni 20. června neposkytla pomoc své dceři. Ani ne pětiletou dívku zalehla, následně její tělo odnesla do blízkého lesoparku, kde ho v základech bývalé hájenky ukryla a zapálila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní zástupkyně Michaela Machová považovala rozsudek za nepřiměřený. "Obžaloba s rozsudkem soudu nesouhlasí a podala si odvolání do výroku o vině, neboť nesouhlasí s použitou právní kvalifikací, že jednání obžalované lze posoudit jako nedbalostní trestný čin ublížení na zdraví. Domnívám se, že ve spisovém materiálu je dostatek důkazů přímých i nepřímých na to, aby bylo možno dovodit úmysl obžalované."

Kladenský soud původní rozsudek letos v červenci potvrdil. Kladenský senát pouze opětovně vyslechl bývalého přítele Heleny Čermákové a následně znalce z oboru psychologie a toxikologie. Ti hovořili především o stavu 28leté ženy před smrtí malé Terezky. Tu měla Čermáková loni 20. června ve spánku zalehnout a následně jí neposkytnout patřičnou pomoc poté, co se ani ne 5letá dívka dostala do stavu patologické opilosti. Následně mrtvé tělo Čermáková ukryla a zapálila v nedalekém lesoparku. Krajský senát by měl proto ještě dnes sdělit zda kauzu sám rozhodne, zamítne odvolání státní zástupkyně i obhajoby, či případ vrátí okresnímu soudu.

Markéta Kaclová, Ladislav Pavlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme