U soudu s Rathem se promítají záznamy s výslechy Salačové na policii

Soud s bývalým hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem dnes pokračuje v promítání záznamů. Na nich podnikatelka Ivana Salačová vypovídá na policejní služebně. Soudce a přísedící se tak chtějí přesvědčit, že na ni nikdo nevyvíjel nátlak. Advokáti ostatních obžalovaných zase chtějí výpovědi na policii konfrontovat s tím, co Salačová vypověděla u soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivana Salačová | Zdroj: ČTK

Právě to je klíčové pro to, jestli Salačová odejde s nižším trestem. Jako jediná s vyšetřovateli spolupracuje a má statut spolupracující obviněné.

Výpovědi na policii a u soudu ale musejí být stejné, aby se potvrdilo, že nic nezamlčela. Její výslech u soudu trval celkem devět hodin. Advokáti ji doslova zasypali otázkami.

„Bolí mě strašně záda, jsem z toho unavená. Určitě ale vydržím. Psychicky dobré,“ řekla Salačová.

Dnes se v soudní síni promítá zbylá část záznamu z prvního výslechu. Záznam z druhého má celkem šest hodin a třetí dokonce osm. I proto je pravděpodobné, že se David Rath ke své výpovědi vrátí až ve čtvrtek.

Jeho advokát Adam Černý nechce dopředu prozradit, o čem bude mluvit. „My samozřejmě představu máme, ale nechte se překvapit,“ řekl.

Dá se čekat, že bude Rath reagovat i na výpověď Salačové, která se dostala na řadu poté, co Rath kvůli únavě svoji výpověď přerušil.

Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme