U soudu se bude opět řešit kauza Budišov

U pražského městského soudu dnes pokračuje hlavní líčení v případu údajného dotačního podvodu za víc než patnáct milionů korun. Mezi obviněnými je architekt Marek Řičář, který odstartoval takzvanou kauzu Budišov a dostal se kvůli tomu i do programu na ochranu svědků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský soud v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Řičář vypracoval projekt na zavedení internetu do jedenácti obcí Podještědska. Díky tomu sdružení obcí dostalo od státu dotaci patnáct a půl milionu korun. Místo internetu ale architekt za tyto peníze nakoupil domy a další pozemky v Liberci.

Na základě kauzy Budišov skončilo v celách několik lidí, mezi nimi dnes už mrtvý starosta Budišova Ladislav Péťa, bývalý šéf sekretariátu sociálnědemokratických vlád Zdeněk Doležel nebo jeho podřízený Miloslav Řehulka.

Marek Řičář přes svého právníka vinu popírá. Případ je podle něj vykonstruovaný a obvinění považuje za účelovou záležitost s politickým pozadím. Hlavní líčení je naplánováno na celý tento týden.

Martin Drtina, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme