U soudu se žháři se přehrávaly odposlechy, veřejnost je neslyšela

Přehráváním odposlechů obžalovaných dnes u Krajského soudu v Ostravě pokračoval proces s vítkovskými žháři. Účastníci řízení dostali sluchátka, aby záznamům rozuměli. Veřejnost v jednací síni je ale neslyšela. To kritizovali advokáti obžalovaných. Odposlechy také označili za neústavní.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vypálený dům ve Vítkově

Vypálený dům ve Vítkově | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Elitní detektivové nahráli řadu schůzek obžalovaných s přáteli. Štěnice dali například do jejich aut. Co si tam obžalovaní po činu říkali, ale dnes v jednací síni slyšeli jen senát, státní zástupkyně, zmocněnci poškozených a obžalovaní.

Soud jim dal sluchátka a tak mohli nekvalitní záznamy slyšet lépe. Novináři a veřejnost poslouchali odposlechy jen z reproduktorů. Na záznamech byl slyšet smích, hudba a řada vulgarizmů. Konkrétní věty slyšet nebylo.

Soudce dnes také oznámil, že přečte dopisy obžalovaných z věznice, které nemají osobní charakter.

Čtveřice pravicových radikálů hodila v dubnu 2009 zápalné lahve do domku romské rodiny ve Vítkově. Čelí obžalobě z pokusu o rasově motivovanou vraždu.

Andrea Brtníková, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme