U státních maturit zatím neuspělo sedm procent studentů

Ústní část povinných zkoušek státních maturit zatím nezvládlo sedm procent studentů. Zkouška pod dohledem státu přitom odstartovala minulé pondělí. Oproti roku 2008 se také zvýšil počet těch, které vedení škol k maturitě vůbec nepustilo. Před třemi roky to byly tři procenta studentů, letos patnáct procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní maturita 2011 (ilustrační foto). | Foto: Filip Jandourek

„Evidentně učitelé přistoupili výrazně přísněji k tomu, za jakých podmínek pustí žáky k maturitě. To znamená, že se zatím ukazuje, že minimálně dvojnásobný podíl žáků nebude připuštěn k maturitě,“ řekl Pavel Zelený, ředitel Centra pro přípravu maturit.

U maturit ale bylo zatím jen osm procent studentů. Výsledky tedy nelze v žádném případě brát za definitivní. Studenti jsou zatím každopádně nejslabší v němčině.

„Očekáváme, že celkové procento nepřipuštěných k maturitní zkoušce se bude pohybovat někde okolo deseti procent. Samozřejmě také klesne neúspěšnost. Zajímavé ale je, že v současné době je zatím jeden jediný žák, který neodmaturoval ve vyšší úrovni obtížnosti zkoušky,“ dodal Zelený.

Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme