Osmnáctiletý řidič vyjel u Šternberka ze silnice na odstavné parkoviště. Zemřel po nárazu do kamionu

Osmnáctiletý řidič osobního auta zemřel v noci ve čtvrtek u Šternberka na Olomoucku. Při cestě z Lipiny na Šternberk vjel na odstavné parkoviště a narazil do nákladního auta. Řidič zemřel na místě, jeho další dva spolujezdci skončili s těžkými zraněními v péči záchranářů, informovala mluvčí olomoucké policie Marie Šafářová.

Olomouc (Aktualizováno: 12:38 11. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havarované auto zaklíněné pod kamionem | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Nehoda se stala před půlnocí. „Vůz Škoda Fabia jedoucí ve směru od Lipiny na Šternberk ze zatím přesně nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci. Přejel přes travnatou plochu do prostoru odstavného parkoviště. Zde pak narazil do stojícího zaparkovaného nákladního vozidla, jehož řidič spal v kabině. Při havárii utrpěl osmnáctiletý řidič zranění, kterým na místě podlehl,“ uvedla policejní mluvčí.

‚Spěchat je přece normální.‘ Klusák v dokumentu 13 minut dělá sondu do duše českého řidiče

Číst článek

V autě byli kromě řidiče zaklínění a těžce zranění dva další spolujezdci ve věku 18 a 17 let, které museli vyprošťovat profesionální hasiči. Těm se podařilo do auta dostat za použití hydraulických nástrojů a posléze oba pasažéry z vraku vytáhnout a přesunout do sanitek, dodala mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

„Ihned po vyproštění z vozidla provedli záchranáři imobilizaci pacientů pomocí celotělových vakuových matrací. Lékaři je vzhledem ke špatnému dýchání a hlubokému bezvědomí museli zaintubovat a převést na umělou plicní ventilaci. Dále jim vpravili do žil kanyly pro podávání léků a provedli další důležité úkony k celkové stabilizaci jejich zdravotního stavu,“ řekla mluvčí záchranné služby Lucie Urbanová.

Jsou v kritickém stavu

Oba mladíky převezli záchranáři na traumacentrum Fakultní nemocnice Olomouc. „Jsou v kritickém stavu hospitalizováni na klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny,“ informoval mluvčí nemocnice Adam Fritscher.

Vrak osobního automobilu poté hasiči zpod kabiny nákladního vozu vytáhli pomocí navijáku technického speciálu a místo nehody vyklidili. Okolnosti nehody se stále vyšetřují.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme