U Strakonic spadlo malé motorové letadlo. Tři lidé zemřeli

U Strakonic se zřítiloo malé motorové letadlo Cessna se čtyřmi cestujícími na palubě. Tři dospělí lidé zemřeli, čtvrtý pasažér - asi desetiletá dívka - je zraněný a bojuje o život v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky malého letadla v řece Otavě | Zdroj: ČTK

Neštěstí se stalo před desátou hodinou u tenisového kurtu v Podskalí, asi dva kilometry od Strakonic. Radiožurnálu to potvrdila mluvčí jihočeských hasičů Nicole Hovorková:

"Letadlo se zřítilo přímo do řeky Otavy, přičemž zahynuly tři osoby, jedno dítě bylo zraněno. Na místě zasahuje jednotka profesionálních hasičů ze Strakonic, a to s dvěma vozy v součinnosti se záchrannou službou a policií. Hasiči vytáhli stroj z vody a vyprostili dítě."

Podle informací policie se jednalo o okružní vyhlídkový let. Stroj Cessna údajně řídil zkušený pilot. Kromě něj a dvou dospělých byla na palubě ještě dívka. Ta teď v nemocnici bojuje o život, informoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

"Dívka byla ve velmi vážném zdravotním stavu převezena vrtulníkem do nemocnice v Českých Budějovicích," upřesnil Matzner. Následně byla opět letecky přemístěná do nemocnice v Praze - Motole.

Podle první vyšetřovací verze způsobila neštěstí ztráta výkonu motoru. Ten se snížil ve chvíli, kdy se pilot připravoval na přistání. Stroj už nebyl schopný doletět na letiště a narazil do kamenitého břehu řeky Otavy. Letadlo mělo být před odletem v pořádku.

V pátek došlo k havárii Cessny v Letňanech

Během posledních tří dnů je to už druhá nehoda letadla Cessna. V pátek se při nehodě na letišti v pražských Letňanech zranili čtyři lidé, když Cessna 172 během přistávacího manévru přišla o část podvozku a kolo. Definitivní soud o příčinách nehody vydají vyšetřovatelé z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Letecké havárie:
V pražských Letňanech havarovalo letadlo, čtyři lidé jsou zranění
V New Yorku se srazil vrtulník s malým letadlem. Nejméně 9 lidí zahynulo
V Brně sjelo z ranveje letadlo Travel Service
Letadlo Českých aerolinií se muselo vrátit zpět na letiště
Pilot po pádu letadla zahynul, parašutisté se zachránili

Radek Pavlovič, Lukáš Vincourek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme