U Tábora se otevřel nový úsek budoucí dálnice na jih Čech

Motoristé se dnes dočkali otevření druhého úseku dálnice D3, která má spojit Prahu s jižními Čechami. Jedná se o 1500 metrů dlouhý úsek v Čekanicích u Tábora. Celá magistrála by měla být podle vládního usnesení dokončena do roku 2010. Termín se ale pravděpodobně nepodaří dodržet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlost jízdy přes poškozený most | Foto: Jan Rosenauer

Nový úsek kolem táborské čtvrti Čekanice se otevírá s půlročním zpožděním. Po dokončení má mít dálnice D3 celkem 150 kilometrů, zatím je ale postavena jen jedna třicetina.

Senátor Pavel Eybert, který je předsedou sdružení pro výstavbu dálnice D3, upozorňuje, že vládní termín dokončení v roce 2010 není při současném tempu výstavby reálné. Letos je ve státním rozpočtu na stavbu D3 vyčleněno zhruba půl miliardy korun, a to je podle něj velmi málo.

"Jelikož jeden kilometr dálnice stojí nějakých 300-350 milionů, tak při této ceně za jeden kilometr bychom takto dálnici stavěli skoro sto let, což je nepředstavitelné " uvedl Eybert.

V tuto chvíli se v optimistických prognózách hovoří o tom, že dálnice D3 by mohla začít v celé délce sloužit v roce 2013. Podle starosty Tábora Františka Dědiče je její existence důležitá hned z několika důvodů.

"Tábor má ambice jak v hospodářském rozvoji, tak v rozvoji turistického ruchu právě v napojení na Prahu. Daleko více ale bojujeme za dálnici směrem na jih, protože objet táborskou aglomeraci po dálnici je sen každého, kdo jede z Tábora do Budějovic," zdůraznil starosta.

Jan Kopřiva, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme