Požár u Zhoře na Tachovsku mají hasiči pod kontrolou. Doprava od D5 je obnovena

Hasiči už mají pod kontrolou velký požár pole u obce Zhoř na Tachovsku. Znovu je průjezdná také silnice vedoucí k dálnici, kterou policie zastavila. Oheň se hasičům podařilo udržet na kraji lesa.

Zhoř (Aktualizováno: 14:06 31. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Jelen | Zdroj: Český rozhlas

Shořela jedna třetina pole a částečně oheň zasáhl les do hloubky pěti metrů. Část hasičů zůstává na místě a prolévá preventivně lesní porost.  

K hasičům se informace o požáru dostala kolem pondělní 11. hodiny. „Vzhledem k tomu, že zhruba kilometrová fronta požáru rychle postupovala k lesu, vyslalo operační středisko už v prvních minutách jednotky celého druhého stupně," uvedla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nýřan a Stříbra se dvěma cisternami a osm jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí s deseti cisternami.

 

Jan Markup, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme