Účastníci Diamond Race projeli Českem bez problémů

Neoficiální závod luxusních aut Diamond Race se v Česku obešel bez větších komplikací. Účastníci projeli dálnici D1 a po 16. hodině opustili republiku přes hranice se Slovenskem. Cestou řešili policisté jeden dopravní přestupek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastníci Diamond Race projeli Českem bez problémů | Zdroj: ČTK

Do závodu se přihlásilo 35 vozů a všichni museli podepsat prohlášení, že budou po trase dodržovat pravidla silničního provozu. Jak Radiožurnálu potvrdil šéf dopravní policie Leoš Tržil, dohodu dodrželi.

“Od výjezdu z šestého kilometru dálnice, kde měli po průjezdu Prahou sraz, se prakticky drželi pohromadě a jeli za dodržení pravidel silničního provozu. K žádným mimořádným událostem nedošlo,“ uvedl Tržil.

Policisté průjezd luxusních aut Českem dohlíželi, do akce nasadili rychlé passaty i motorky. Tržil jel ve služebním voze celou trasu s nimi. Jeden účastník dostal blokovou pokutu 500 korun za nesprávný způsob jízdy v levém jízdním pruhu ve chvíli, kdy byl pravý pruh volný.

Dvě auta skončila už na startu kvůli chybějící značce

Majitelé čtyř vozů měli s policií problémy ještě na startu, který se odehrál po 10. hodině u pražského hotelu Hilton, kvůli chybějící registrační značce. Dva vozy nechali jejich majitelé před hotelem odtáhnout a závodu se nezúčastnili. Třetí vůz skončil kvůli technické závadě na dálnici D1 v Jihomoravském kraji.

Prvním cílem účastníků Diamond Race je profesionální závodní okruh v Dunajské Stredě. Na něm měli dnes od 13. hodiny zamluvenou zkušební jízdu. Tu však nestihli. Závod o hlavní trofej - diamant - se jede večer.

Policista kontroluje účastníka závodu Diamond Race | Foto: ČTK

Letos je to poprvé, co spolu policie a pořadatelé komunikují. Loňský závod ale provázely problémy. Zatímco na českém území tehdy policie nezasáhla a sklidila za to kritiku, hned za hranicí německá policie zadržela na tři dny 35 automobilů. Majiteli každého auta uložila pokutu 1000 eur.

Martin Hromádka, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme