‚Byli jsme přesvědčeni, že se jedná o omyl.‘ Z účtu brněnské městské části zmizelo 8,5 milionu

Městské části Brno-Jundrov zmizelo z účtů skoro 8,5 milionu korun. Případem se zabývá policie. V Jundrovském zpravodaji to uvedla starostka Ivana Fajnorová, informaci následně potvrdila místostarostka Irena Koláčná (obě Zelená pro náš Jundrov). Městská část má roční rozpočet kolem 35 milionů korun. Požádá o půjčku magistrát do doby, než se situace vyřeší.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finance, ekonomika, kalkulačka (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Mluvčí policie Pavel Šváb řekl, že policie vyšetřuje podvod na úřadu jedné z městských částí v Brně.

Na případ upozornila Mf Dnes, zpráva se objevila v Jundrovském zpravodaji. „Když jsme před dvěma měsíci zjistili, že nám z účtů někdo neoprávněně odčerpal 8,5 milionu korun, odmítali jsme této skutečnosti uvěřit. Byli jsme přesvědčení, že se jedná o nějaký omyl,“ uvedla v radničním tisku starostka Fajnorová.

Podle ní se radnice stala obětí podvodu, a proto její zástupci vše oznámili na policii. Policie zatím neřekla, zda je za případem neznámý člověk, hacker nebo zda peníze odčerpal někdo radnici známý. „Zatím od policie nemáme žádnou zprávu,“ uvedla Koláčná.

Brno testuje ‚trojčata‘. Cestující se mohou svézt netradiční tramvají se třemi vozy

Číst článek

Více neřekl ani mluvčí policie Šváb. „Zatím případ prověřujeme pro podezření z podvodu a shromažďujeme všechny informace,“ uvedl jen.

Podle Fajnorové radnice účty zabezpečila tak, aby s nimi nikdo neoprávněný nemohl nakládat, zároveň prověřuje kontrolní mechanismy, účetní systém, elektronické bankovnictví i účetní doklady. V září se navíc uskuteční hloubková kontrola z úrovně magistrátu.

„Z dosavadních zkoumání a konzultací už nyní víme, že jsme se skutečně stali obětí promyšleného podvodu a že nebylo v našich silách mu zabránit,“ uvedla Fajnorová. Podle Koláčné vedení radnice požádá magistrát o půjčku na plánované investice do doby, než se situace vyřeší.

Jundrov je jednou z 29 městských částí Brna. Bydlí tam přes 4000 obyvatel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme