Učitel ztratil nervy a uhodil patnáctiletou žákyni

Dva roky ve vězení by mohl dostat učitel jedné ze základních škol na Brněnsku, který dal včera své žačce takovou facku, až jí praskl bubínek. Napadení oznámila policii žákyně 9. třídy poté, co začala na ucho špatně slyšet a navštívila lékaře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

školní třída | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Incident se stal když pedagoga jeho žákyně nahněvaly svým pozdravem. Dívky při příchodu kantora sice vstaly v lavicích, místo pozdravu "Dobrý den!" ale všechny řekly "Nazdar!".

Pedagog pak přistoupil k jedné z nich, kterou patrně považoval za strůjkyni žertu a dal jí facku. Jak Radiožurnálu řekl mluvčí České školní inspekce Libor Vacek, inspektoři o postihu učitele rozhodnout nemůžou.

"Je to samozřejmě přestupek ze strany učitele. Pokud dojde k takovému zjištění, Česká školní inspekce informuje vedení školy a zřizovatele a na nich je rozhodnout o tom, jakým způsobem potrestají příslušného provinilého učitele. Česká školní inspekce v žádném případě nemůže navrhovat trest, ta pouze zjišťuje, zda došlo k porušení předpisů, či nedošlo."

Milan Kopp, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme