Učitelé a žáci v jihlavské základní škole se v názoru na testování neshodnou

V celém Česku dnes začíná generální testování žáků pátých a devátých tříd. Znalosti svých školáků budou prověřovat také učitelé na Vysočině - například na základní škole Seifertova v Jihlavě. Zatímco někteří tamní pedagogové jsou ke zkouškám skeptičtí, žáci je naopak vítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paseka - nová počítačová učebna | Foto: Pavel Kvapilík

Žádné speciální domácí úkoly ani žádné doučování. Učitelé na základní škole Seifertova v Jihlavě školáky k testům nijak nepřipravovali. Stačit jim prý musí znalosti, které získali během výuky.

„Speciálně se na to chystat by znamenalo, že to nějakým způsobem nechci říct obcházíme, ale bereme to trochu jinak, než jaký smysl by to mělo mít," vysvětluje jeden z učitelů.

„Děti by měly mít čtyři, pět let určitou výuku a testování na závěr by mělo ukázat, jak na tom jsou. Mám pocit, že doučování tomu stejně nepomůže,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

V jihlavské základní škole natáčela Lucie Maxová

Generálnímu testování školáků zatím žádnou větší váhu nepřikládá. „V principu bych to vítal. Otázka je, jak potom testy budou nastaveny a jaké z toho budou výstupy, to znamená, jak to dopadne. Jestli se to po praktické stránce nějakým způsobem uplatní a ukáže se to jako dobré řešení,“ upozorňuje.

Deváťačka Gabriela Ježková má na testy pozitivní názor. „Určitě má smysl, abychom si všichni uvědomili, jak na tom jsme, co jsme se za ty roky naučili a co si pamatujeme,“ myslí si.

Školáky čekají v následujících třech týdnech testy z matematiky, češtiny a cizího jazyka. Některé úlohy budou mít lehčí i těžší úroveň otázek.

170 tisíc žáků pátých a devátých tříd si vyzkouší srovnávací testy

Číst článek

Lucie Maxová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme