Učitelé sepsali další petici proti státním maturitám

Učitelé z Českých Budějovic sepsali další petici proti státním maturitám. Vyučující si v ní stěžují na klasifikaci nových zkoušek. Požadují také úpravu maturitní zkoušky. Například to, že maturitní zkouška z jazyka, jak písemná tak i ústní část, zůstane v gesci školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studentka u maturitní zkoušky | Foto: Arnošt Máče

Podle učitelů z Českých Budějovic se zkouška soustřeďuje na triviální myšlenkové postupy a zabraňuje školám realizovat výuku podle školních vzdělávacích programů.

První petice vznikla na půdě ostravského Gymnázia Matiční. Podepsalo ji už 130 škol z celé České republiky.

Ostravští pedagogové se obrátili na školské odbory i senátní výbor pro vzdělávání. Odboráři proto na konec března svolali konferenci a jsou prý připraveni podpořit učitele v případných protestech.

Šéf centra pro maturity Cermat Pavel Zelený ale opakovaně tvrdí, že přípravy zkoušek běží podle plánu a jejich startu v příštím roce nic nebrání.

Pokud poslanci odloží státní maturity, ministryně odstoupí Státní maturity rozdělují politiky i odborníky Spuštění státních maturit je opět ohroženo Učitelé zvažují žalobu kvůli maturitám

Martin Hromádka, Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme