Učitelka nominovaná v anketě Zlatý Ámos odstoupila kvůli údajné diskriminaci

Jedna z nominovaných učitelek ze soukromé školy 'Cesta k úspěchu' v anketě o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos odstoupila. Pořadatelé soutěže školu údajně diskriminovali. Tvrdí to zakladatel školy Stanislav Svoboda. Ten Radiožurnálu řekl, že byl zřizovatelům soukromých škol zapovězen vstup na regionální kola. Ředitel ankety Zlatý Ámos to ale odmítá s tím, že taková jsou pravidla pro všechny nominované školy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fanoušci Zlatého Ámose

"Já jsem odstoupila z ankety Zlatý Amos z důvodů diskriminace soukromého sektoru na tomto poli. Určitě mě to velmi mrzí s ohledem na děti, které mě nominovaly do soutěže," říká odstupující učitelka Jitka Kryštofová.

Ředitel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal ale jakoukoliv diskriminaci odmítá:

"Pokud vím, v tomto konkrétním případě odstoupení navrhoval jednatel školy, a to proto, že jsme mu sdělili, že regionální kolo je neveřejné. Tak to prostě je, regionální kolo a semifinále v této anketě jsou neveřejná. Neradi bychom někomu dávali jiné podmínky než ostatním."

Ředitel ankety Hrzal odstoupení učitelky respektuje, ale odmítá nařčení z diskriminace. Podle něj jde v soutěži hlavně o děti, které jsou jejím hybatelem.

Klára Bílá, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme