Učitelům se nelíbí způsob přípravy státních maturit

Učitelé, kteří protestují proti způsobu příprav státních maturit, se dnes sejdou v Ostravě se zástupci ministerstva školství. Kantoři kritizují zejména práci Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání, CERMAT, které jednotnou zkoušku chystá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Vyučující tvrdí, že je CERMAT nutí dělat práci za sebe a posílá je na zbytečná školení. Na výzvu, aby se jich neúčastnili, už reagovaly stovky kolegů i ředitelé některých středních škol, připomíná organizátorka Naděžda Nováková. Archy, které učitelé podepsali, dnes předá ministerským úředníkům.

"Ta situace je víc, než katastrofická. Pokud nebudeme aktivní, nikdo si této situace nevšimne. Byli jsme úplně šokováni, když jsme zjistili, že ani na ministerstvu nemají žádné informace a neexistuje člověk, který by se aktivně přípravou státních maturit zabýval, komunikoval s CERMATEM a zjišťoval, jak skutečně situace vypadá," říká organizátorka protestu Naděžda Nováková.

Michal Schoffer, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme