Údajná šéfka obchodu s dětmi opustila vazbu

Šárka Dokoupilová-Hampalová, kterou policie od loňského listopadu viní společně s pěti dalšími lidmi z obchodování s dětmi a zločinného spolčení, opustila brány vazební věznice v pražské Ruzyni. Tvrdí, že celý případ je jen souhra náhod a nedorozumění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

novorozeně | Foto: Věra Strnadová

Žalobkyně obvodního státního zastupitelství v Praze 10 Eva Novotná vylučuje původní neověřené informace některých médií, že obviněná žena byla hlavou mezinárodního gangu obchodníků s dětmi. "Paní Hampalová určitě rozehrála podivný běh událostí. Pro to zločinné spolčení stíháni jsou, jsou zatím důkazy pro to, že tam nějaké obchodování s dětmi probíhalo, ale tak, jak o tom psali novináři, tak z většiny těch novinových článků se mi zdá ta kauza značně nafouknutá."

Policie Šárku Dokoupilovou-Hampalovou podezřívá z toho, že se pokusila zprostředkovat prodej dvou kojenců adoptivním rodičům a měla z toho mít finanční profit. Obviněná žena to popírá. Snažila se prý díky vlastním zkušenostem pomoci starším bezdětným matkám osvojit dítě. "Věděla jsem, že tady v České republice není možné osvojit kojence nebo batole. Já jsem uvažovala o tom, že pomohu matkám nad 35 let."

Šárka Dokoupilová-Hampalová připouští, že pomáhala při pokusu o osvojení malého chlapce. Adoptivní matka za něj měla zaplatit celkem 300 tisíc korun. Polovina měla být uhrazena matce dítěte jako náhrada za těhotenství a druhá půlka pro otce na nákladnou operaci.

České zákony sice umožňují tzv. přímé osvojení, ale zmiňovaný pokus byl podle policie nelegální. Obviněná žena si to ale nemyslí. "Já si ten paragraf našla a jsem si vědoma toho, že ten paragraf existuje, že jsem nedělala nic nelegálního, protože pro mne peníze nebyly."

Markéta Kaclová, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme