Policie v kauze údajných sirotků už vrátila peníze 85 z 1200 dárců. Další se mají stále šanci přihlásit

Policie uvedla, že z podvodu v souvislosti s údajnými sirotky, pedezírá ženu, která na ně vyhlásila sbírku a založila v bance účet. Na něj poslalo na 1200 dárců 1 352 530 korun. Peníze už kriminalisté začali vracet, zpět je dostalo prvních 85 lidí. Dárce, kteří se ještě nepřihlásili, policisté prosí, aby se jim ozvali.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zajistila více než 1,3 milionu korun, které byly do sbírky zaslány. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Žena zveřejnila zprávu o třech sirotcích, kteří měli zůstat samotní po údajné dopravní nehodě, při které zahynuli oba jejich rodiče. Následně vyzvala, aby lidé posílali peníze na jejich podporu. 

Policie zajistila více než milion, který lidé poslali údajným sirotkům. Případ vyšetřuje jako podvod

Číst článek

Pražští kriminalisté zjistili, že se žádná dopravní nehoda nestala, a ani žádní sirotci neexistují. Mezitím, ale do sbírky zaslalo přes 1200 dárců více než 1,3 milionu korun. Částka byla policií okamžitě zajištěna. Případ vyšetřuje jako podvod, za který hrozí pachateli až osm let vězení.

V současnosti se dar vrátil podle policejního mluvčího pětaosmdesáti dárcům, dalším budou peníze vyplaceny. „Tímto bychom velmi rádi požádali další dárce, kteří přispěli na údajnou pomoc dětem, aby se nám přihlásili a tím urychlili práci kriminalistům při uzavření celého případu,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Poškození se mohou hlásit na telefonní číslo 974 854 493 nebo 974 854 476.

zuj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme