Údajný fantom Jižního města dostal od soudu 8 a půl roku vězení

Obvodní soud pro Prahu 4 poslal Miroslava Tótha za loňská brutální napadení žen na pražském sídlišti Jižní Město na 8,5 roku do vězení. Násilník se po výkonu trestu musí navíc podrobit ústavní sexuologické léčbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud uznal Tótha vinným ze znásilnění, loupeží, vydírání a maření výkonu úředního rozhodnutí, protože opakovaně porušil zákaz pobytu na území Prahy. Vydírání přitom zahrnuje případy, kdy takzvaný fantom z Jižního Města donutil ženy k orálnímu nebo análnímu sexu. Tóthův advokát Jiří Herzeg byl s rozsudkem částečně spokojen. Soud totiž sice uznal jisté pochybnosti, že by obžalovaný spáchal všech deset útoků, ale stejně ho odsoudil.

Dále musí podle dnešního rozsudku zaplatit ženám škodu, kterou jim způsobil - tedy asi padesát tisíc korun. Jeho družka Božena Telváková nechtěla rozsudek komentovat. Tóth jí podle jejich slov zaslal dopis, ve kterém píše, že se po výkonu trestu pomstí všem, kteří ho dostali do vězení.

Miroslav Tóth se proti rozsudku na místě odvolal. Případem se tak bude zabývat ještě Městský soud v Praze.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme