Údajným tunelováním Rubeny se bude soud zabývat v září, obžalovaní nepřišli

Krajský soud v Hradci Králové odročil projednávání údajného tunelování Rubeny Náchod. Manažeři společnosti měli z firmy vyvést 250 milionů korun. Nikdo z obžalovaných se ale dnes k soudu nedostavil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Koloc | Foto: buggyra.com

Dnes a zítra měly být u krajského soudu v Hradci Králové na programu závěrečné řeči. Jednání ale kvůli nepřítomnost obžalovaných ani nezačalo.

Ze čtveřice bývalých manažerů Rubeny se omluvil kvůli nemoci pouze Josef Klimeš. Soudce tak přesunul líčení na 8. září.

Obžaloba tvrdí, že skupina lidí, ve které je například bývalý automobilový závodník Martin Koloc, uzavírala v letech 1991 až 1993 pro Rubenu nevýhodné smlouvy.

Hradecký soud už Koloce a čtveřici bývalých manažerů jednou osvobodil s tím, že se nepodařilo prokázat, že by firmu poškodili. Soud dal obžalobě za pravdu v tom, že Martin Koloc dělal s Rubenou fiktivní obchody. Současně ale dospěl k závěru, že jí tyto transakce nijak nepoškodily.

Státní zástupkyně ale byla opačného názoru a pro Koloce požadovala až osm let vězení. Minulý rok v listopadu jí Vrchní soud dal za pravdu a vrátil případ do Hradce Králové. Krajský soud podle něj nedostatečně zhodnotil důkazy.

Igor Maňour, Martin Hromádka, Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme