Zásah policie v Uherském Hradišti. Kriminalisté zadrželi celkem jedenáct lidí

Kriminalisté ve středu zasahovali na radnici v Uherském Hradišti, potvrdil mluvčí krajské policie Petr Jaroš. Na odboru dopravy podle něj zadrželi jednoho člověka. Bez bližších podrobností uvedl, že mimo úřad police zadržela ještě dalších deset lidí. Později doplnil, že byli zadrženi kvůli podezření z majetkové trestné činnosti.

Aktualizováno Uherské Hradiště (Aktualizováno: 14:53 1. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

K zásahu kriminalistů podle něj došlo na základě dlouhodobého prověřování. Druh spáchané majetkové trestné činnosti však neupřesnil.

„V současné době nadále probíhá prověřování, proto v tuto chvíli nebudeme sdělovat žádné bližší informace," uvedl Jaroš.

Tajemník uherskohradišťského městského úřadu Josef Botek ve čtvrtek odpoledne novinářům řekl, že policisté zasahovali v Revoluční ulici, kde sídlí odbor dopravních a správních agend.

Kancelář zaměstnance odboru dopravy radnice v Uherském hradišti je podle něj kvůli vyšetřování trestné činnosti jednoho ze zaměstnanců uzavřená.

„Provoz oddělení bude obnoven v nejkratším možném termínu. Zítra (v pátek) už by mělo fungovat bez omezení," uvedl tajemník.

Zároveň potvrdil, že jedním ze zadržených lidí je zaměstnanec úřadu. „Tato osoba byla zadržena pro podezření ze spáchání trestné činnosti v mimopracovní i pracovní oblasti," řekl Botek.

Podle starosty Stanislava Blahy z ODS případ přímo nesouvisí s úřadem. Radnice však prý v minulosti obdržela řadu anonymních písemných podnětů týkající se zmiňovaného odboru.

„Byli jsme v tomto směru činní. Jednak jsem využil svého práva a některé věci jsem nechal prověřit interním auditem. Zároveň jsme po vzoru kladenského úřadu požádali o součinnost ministerstvo dopravy, protože řada té práce probíhá na zařízeních a softwaru v majetku ministerstva dopravy," řekl starosta.

Uvedl, že už dříve podal na policii podnět pro podezření ze spáchání trestné činnosti zaměstnanců městského úřadu. „Policie mi po prošetření podnětu sdělila, že celou záležitost odkládá, neboť se nepodařilo tuto skutečnost potvrdit," řekl Blaha.

Karolína Peřestá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme