‚Na auta mysleli, na kola ne.‘ V Uherském Ostrohu otevřeli obchodní centrum, nevede k němu přechod

Ve středu otevřeli v Uherském Ostrohu nové obchodní centrum. Pro pěší a cyklisty je ale problém se k němu dostat. Na frekventované silnici, kterou musí přejít, totiž chybí přechod pro chodce. Cyklisté také postrádají stojany na kola.

Uherský Ostroh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uherský Ostroh, nové nákupní centrum

Uherský Ostroh, nové nákupní centrum | Foto: Michal Sladký | Zdroj: Český rozhlas

„Já myslím, že někdo tu trochu zaspal. Když to řešili, tak zapomněli na přechod. Přístup tam je přes tu silnicu. Vidíte, jaká tam je frekvence. Myslím si, že tady vznikne nějaký malér,“ obává se před obchodním centrem pan Jaroslav, obyvatel Uherského Ostrohu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Uherském Ostrohu otevřeli nové nákupní centrum, chybí u něj přechod pro chodce

Vedení města o problému ví a řeší ho. Podle starosty Vlastimila Kuřimského (nez.) by v nejbližších týdnech mělo dojít k nápravě. „V současné chvíli je to u dotčených orgánů na vyjádření. Předpokládáme, že v průběhu prázdnin by se ten přechod mohl zrealizovat,“ říká.

To potvrzuje i jednatel developerské společnosti Jiří Ondroušek.

„Prověřoval jsem situaci u projektanta. Ten mi sdělil, že projektová dokumentace je hotová. Má dokonce už všechna vyjádření kromě jednoho, a to je vyjádření Policie České republiky. Jak bude mít poslední vyjádření, tak to podává na speciální stavební úřad do Uherského Hradiště k povolení,“ tvrdí Ondroušek.

‚Přechod nikdo nepožadoval.‘ V Uherském Ostrohu postavili nákupní centrum, pěší se do něj nedostanou

Číst článek

Povolení očekává v řádu týdnů. „A hned, jak bude povolení, bude přechod zrealizován. Troufnu si říct, že nejdéle do dvou měsíců,“ věří jednatel.

„Tady by měl být přechod. Anebo aspoň nějak tady chodník, aby se tam člověk dostal. Auto tam vjede, ale na kole ne,“ stěžuje si paní Jaroslava z Uherského Ostrohu.

Chybí stojany na kola

Někteří zákazníci přijeli na otevření obchodního centra na kolech a narazili tak ještě na jeden problém.

„Nemáme tu stojany. Tady to nedávejte, tam to nedávejte.. Vždy to nemáme kam dát. Na auta myslí a na kola nemyslí, na nás, ubožáky. Kdyby se dělali u nějaké nákresy parkoviště, tak by tam měli myslet na kola,“ shodují se zákazníci.

Podle jednatele Ondrouška by stojany na kola měli dělníci nainstalovat během několika dnů.

Růžena Vorlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme