Kvůli nehodě v Uhříněvsi bude doprava omezená až do pátku. Vlaky musí jezdit jen po jedné koleji

Po nehodě z pátku 6. září v úseku mezi Prahou a Říčany jezdí vlaky omezenou rychlostí jen po jedné ze dvou kolejí. Zpoždění mají od 10 do 15 minut, informuje Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak do kamionu stojícího mezi sklopenými závorami vrazil v pátek dopoledne. Nákladní automobil podle Drážní inspekce stál mezi závorami víc než dvě minuty před nehodou. Vlak po nárazu vykolejil, cestovalo v něm zhruba 220 cestujících. Osm lidí při srážce utrpělo lehká zranění, mezi nimi i řidič kamionu.

VIDEO: V pražské Uhříněvsi se srazil vlak s nákladním autem. Osm lidí je lehce zraněných

Číst článek

Vlaky budou zmíněným úsekem projíždět rychlostí maximálně 50 kilometrů v hodině. Cestující tak musejí počítat se zpožděním mezi 10 a 15 minutami.

Omezení bude platit do pátku 13. září. Podle ČTK to vyplývá z předběžného odhadu na webu Správy železniční dopravní cesty.

Z videa, které zveřejnil server iROZHLAS.cz, vyplývá, že řidič kamionu se zřejmě snažil z kolejí odjet, ale nepodařilo se mu to. Záznam nehody pořídil řidič jiného auta.

Kamion se srbskou poznávací značkou převážel nářadí. Svědek nehody Vratislav Dvořák řekl Radiožurnálu, že kamion vjel na přejezd, když se zvedaly závory, ale ještě blikala červená světla. Pak se závory sklopily znovu kvůli dalšímu vlaku a uvěznily auto na přejezdu.

Jeho verzi potvrdila Drážní inspekce, řidiče kamionu záchranáři po nehodě odvezli spolu s dalšími zraněnými do nemocnice k dalšímu ošetření, zkoušku na alkohol měl negativní.

zit, mv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme