U Uhříněvsi začnou po nehodě jezdit vlaky po obou kolejích. Srážka poškodila 400 metrů tratě

Vlaky u Uhříněvsi začnou jezdit po obou kolejích ve čtvrtek okolo 15.00, přejezd pro auta se otevře v pátek ráno. Uvedla to mluvčí Správy železniční dopravní cesty Nela Friebová. Od minulého pátku, kdy se na přejezdu v Uhříněvsi srazil osobní vlak s kamionem, vlaky mezi Uhříněvsí a Říčany nejprve zhruba deset hodin nejezdily, poté po jedné koleji a sníženou rychlostí; nabíraly tak zpoždění.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osobní vlak s nákladním autem se srazil 6. září dopoledne. Podle Drážní inspekce stál kamion na trati mezi sklopenými závorami víc než dvě minuty před nehodou, výstražná světla i závory přitom fungovaly.

Řidič, který způsobil nehodu na přejezdu v Uhříněvsi, skončil ve vazbě. Podle soudce by mohl opustit Česko

Číst článek

Není jasné, proč řidič zůstal stát s vozem na trati mezi sklopenými závorami a neodjel. Osm lidí se při srážce zranilo a vlak se zhruba 220 cestujícími vykolejil. Škoda na vlaku, trati i vozidle byla odhadnuta na víc než 35 milionů korun.

Soud poslal osmašedesátiletého řidiče kamionu do vazby. Je obviněn z obecného ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení. Muži hrozí až osm let vězení.

Při nehodě byla poškozena trať v délce 400 metrů včetně výstražníku a závor, jeden sloup trakčního vedení byl zdemolovaný a dva byly poškozené.

Na koleji, která byla po nehodě poškozena, budou vlaky od dnešního odpoledne dočasně jezdit sníženou rychlostí 50 kilometrů v hodině, po nepoškozené koleji mohou jet plnou rychlostí, uvedla Správy železniční dopravní cesty.

Silniční přejezd, který byl po srážce také poškozen, se má otevřít v pátek zhruba v 8.00.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme