Hasiči vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě, už podruhé za dva dny

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahovali na řece Moravě u zjištěného úhynu ryb | Zdroj: HZS Zlínského kraje

„Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku,“ uvedl Žemlička.

Hasiči z Uherského Hradiště dnes znovu vyjeli k úhynu ryb na řece Moravě. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb jako je kapr, bolen, karas, jelec. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku. #ceskyrozhlaszlin

12:49 – 31. 07. 2021

1

Kvůli úhynu menšího množství ryb v řece Moravě u Uherského Hradiště vyjížděli hasiči také v pátek. Ve vodě nebyly nalezeny žádné toxiny, byl však zjištěn nízký obsah kyslíku ve vodě. Zástupci Povodí Moravy i hasiči provzdušňovali vodu pomocí čerpadel a člunu.

Úhyn ryb zaměstnal v pátek hasiče také u Prostřední Bečvy na Vsetínsku. V potoku Kněhyně uhynulo asi 100 kusů ryb, zejména pstruhů. Na místě byly odebrány vzorky vody a udělány testy na obsah kyslíku, přítomnost dusíkatých látek či toxinů.

„Všechny hodnoty byly v pořádku. Na místě byla vyslovena i domněnka, že by na úhyn pstruhů mohla mít vliv zvýšená teplota vody, která byla naměřena v rozsahu 22 až 24 stupňů Celsia,“ uvedl Žemlička. Výsledky testů budou známy později.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme