UJAK nedostala akreditaci pro speciální pedagogiku, na škole se dovzdělává 500 učitelů

Univerzita Jana Ámose Komenského přišla o akreditaci pro obor speciální pedagogika - učitelství. Akreditační komise ji neprodloužila kvůli tomu, že škola údajně přijala na obor více studentů, než na kolik má vyučující. Univerzita to ale odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posluchárna FEL ČVUT, v popředí organizátor Fyzikálních čtvrtků Doc. Karel Malinský | Foto: Marek Kuchařík | Zdroj: Český rozhlas

Zrušení akreditace se dotýká i pěti set učitelů, kteří si na univerzitě doplňují zákonem požadované vzdělání. V opačném případě jim totiž hrozí ztráta zaměstnání.

Univerzita už zažádala komisi o prodloužení akreditace, aby studenti mohli obor řádně dostudovat. Mezitím jim škola umožňuje skládat aspoň některé zkoušky.

„Aby mohli pokračovat ve studiu, byli přesunuti do dalšího oboru, aby neztratili status studenta a mohli skládat zkoušky, které mají oba dva obory stejné,“ popisuje mluvčí univerzity Jan Červenka.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme