Úklid po Silvestru v Praze přijde na milion, odveze se až 50 tun odpadu

Rozbité lahve, konfety, krabice od petard a další odpadky zůstaly po silvestrovské noci na Václavském náměstí v Praze. Tam příchod nového roku slavilo podle policie 10 000 lidí. Svatý Václav se ale na nepořádek, který po nich zbyl, dlouho dívat nemusel. Ještě v noci začal úklid.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oslavy příchodu roku 2017 na Václavském náměstí v Praze. | Foto: ČTK

Začátek úklidu po silvestrovských oslavách byl naplánovaný na třetí hodinu ráno. I když se náměstí postupně vylidňovalo, třeba restaurace tady ještě kolem půl 4 byly otevřené a tu a tam si ještě někdo střelil světlici. Metací vozy poté zametly všechny větší plochy a chodníky, od pěti hodin zametali metaři ručně s košťaty.

„V celé Praze a hlavně tedy v centru, kde probíhá hlavní fáze úklidu, máme nasazeno 130 lidí a deset kusů techniky, včetně té ostatní je to asi 30 kusů. Po silvestrovské noci se odveze něco mezi 40 až 50 tunami odpadu. Uklidit celou Prahu stojí kolem milionu korun,“ řekl František Hodan, vedoucí technicko-výrobního odboru Pražských služeb.

Se silvestrovským úklidem službám každoročně pomáhají i brigádníci. Letos měli Václavské náměstí uklizené už v šest hodin ráno.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme