Výstřel v centru Brna zalarmoval policii, zasahoval i vrtulník. Zadržený měl plynovou pistoli

Policisté v pátek odpoledne na dvě hodiny uzavřeli část Lidické ulice v centru Brna. Dostali oznámení, že se tam pohybuje člověk se střelnou zbraní. Ulice byla uzavřena v úseku od Pionýrské po Burešovu. Okolo 18 hodiny informovali kriminalisté na sociálních sítích, že zadrželi podezřelého a na případu dále pracují. Nevylučují, že mohlo jít o omyl či klukovinu.

Brno (Aktualizováno: 14:43 20. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Prověřujeme oznámení, že se zde měl pohybovat nějaký ozbrojený člověk. Zasahujeme zde, po tom muži pátráme,“ uvedl odpoledne policejní mluvčí David Chaloupka.

V podvečer potom kriminalisté oznámili prostřednictvím twitterového účtu, že dopadli podezřelého.

Kolem 18. hodiny jsme zadrželi podezřelého.Ten měl u sebe plynovou pistoli i s náboji. Kriminalisté na případu dále pracují.

18:20 – 20. 12. 2019

8 107

Zásah probíhal v jednom vnitrobloku, nad přilehlým parkem Lužánky létal vrtulník. Policisté později potvrdili, že střelba proběhla uvnitř objektu, nebyla ale namířená proti nikomu konkrétnímu. Nevyloučila ani možnost, že šlo o omyl.

Uzavření Lidické ulice způsobilo dopravní zácpy a další komplikace, policie oblast uzavřela pro tramvaje i auta. Provoz byl plně obnoven před čtvrtou hodinou.

cha, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme