Ulicemi Prahy proběhne Pražský mezinárodní maraton

Dnes se Praha promění v obří sportoviště. V devět hodin ráno totiž odstartoval hlavní závod Maratonského víkendu. Trasa závodu vede centrem města a řidiči proto musí počítat s řadou dopravních omezení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražského Hervis 1/2 Maratonu | Foto: Prague International Marathon

Pražský mezinárodní maraton odstartoval v devět hodin a závěr závodu je předpokládán na patnáctou hodinu. Podle informací magistrátu je povolena uzavírka ulic v trase běhu v první, druhé, čtvrté, páté, sedmé a osmé městské části. Omezení bude také na Strakonické ulici, ale průjezd z Jižní spojky do tunelu Mrázovka bude zachován.

Podrobnější informace řekl Českému rozhlasu podplukovník Polách z Dopravního inspektorátu. "S dopravními omezeními musí řidiči počítat zejména v centru města, v Holešovicích v Praze 7, na Libeňském mostě, dále na Podolském nábřeží v Praze 4 a na Strakonické v Praze 5. Na všech významných křižovatkách budou hlídky dopravní policie a po proběhnutí posledního závodníka budeme postupně uzavřené úseky uvádět do provozu," popsal dopravní omezení v hlavním městě Polách.

Závodu se zúčastní i čeští sportovci, pro které je pražský maraton zároveň mistrovstvím republiky. Navíc je to pro ně možnost splnit limit pro účast na mistrovství Evropy.

Celkem je ve startovním poli 50 českých závodníků, 9 žen a 41 mužů.

Marie Matúšů, Kateřina Tomečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme