Uloupena databáze nuceně nasazených, lidé by měli být opatrní

Nuceně nasazení na území Německa a Rakouska za druhé světové války, by nikde neměli hovořit o tom, že dostali nebo dostanou odškodnění. Neznámí pachatelé totiž už letos v létě vyloupili centrální kancelář Svazu nuceně nasazených v Praze a ukradli kompletní celostátní databázi žadatelů. Na Olomoucku se už v létě objevili podvodníci, kteří se snažili vylákat od nuceně nasazených občanů peníze pod záminkou, že je stroprocentně zúročí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předsedkyně olomoucké pobočky svazu Libuše Voglové by lidé měli být obezřetní. "Vzhledem k tomu, že byl vyloupen sekretariát Svazu nuceně nasazených a byla uloupena kancelářská technika včetně celé databáze, doporučovala bych všem nuceně nasazeným, aby se nezmiňovali o tom, že dostanou odškodnění." Libuše Voglová varuje, že data mouhou být zneužita a může dojít k tomu, že pachatelé budou nuceně nasazené navštěvovat.

Marie Hovadíková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme