Uloupena databáze nuceně nasazených, lidé by měli být opatrní

Nuceně nasazení na území Německa a Rakouska za druhé světové války, by nikde neměli hovořit o tom, že dostali nebo dostanou odškodnění. Neznámí pachatelé totiž už letos v létě vyloupili centrální kancelář Svazu nuceně nasazených v Praze a ukradli kompletní celostátní databázi žadatelů. Na Olomoucku se už v létě objevili podvodníci, kteří se snažili vylákat od nuceně nasazených občanů peníze pod záminkou, že je stroprocentně zúročí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle předsedkyně olomoucké pobočky svazu Libuše Voglové by lidé měli být obezřetní. "Vzhledem k tomu, že byl vyloupen sekretariát Svazu nuceně nasazených a byla uloupena kancelářská technika včetně celé databáze, doporučovala bych všem nuceně nasazeným, aby se nezmiňovali o tom, že dostanou odškodnění." Libuše Voglová varuje, že data mouhou být zneužita a může dojít k tomu, že pachatelé budou nuceně nasazené navštěvovat.

Marie Hovadíková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme