Ultimátum VV končí, pokračování vládní koalice je nejasné

Ultimátum Věcí veřejných pro podepsání dodatku ke koaliční smlouvě dnes končí a další osud vlády je stále nejistý. Spory se vedou o rozpočet ministerstva školství a dopravy, které drží nejmenší vládní strana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek John | Foto: Filip Jandourek

Věci Veřejné požadují garance, aby resorty dostaly v příštím roce víc peněz. Občanští demokraté a TOP 09 to odmítají s tím, že jde o nový požadavek a že o rozpočtu rozhoduje výhradně vláda. A jasno není ani v otázce personálních změn v kabinetu.

Vyjednavači Věcí veřejných jsou připraveni na bilaterální schůzku s premiérem a předsedou ODS Petrem Nečasem o podpisu dodatku koaliční smlouvy. Obsahovat má i personální změny ve vládě. Rádiu Česko to včera řekla první místopředsedkyně nejmenší vládní strany Karolína Peake.

Premiér Petr Nečas po včerejším jednání vlády uvedl, že o budoucnosti jeho kabinetu se v zákulisí stále vyjednává. Jednoznačně však neodpověděl na otázku, zda koalice bude v současném složení pokračovat. "Buď se dohodneme, nebo se nedohodneme, to nemá žádnou složitou odpověď."

Nedělní jednání o dodatku ke koaliční smlouvě skončilo neúspěchem. Tehdy ho přerušila ho TOP 09 kvůli hospodářským požadavkům Věcí veřejných. Nejmenší vládní strana znovu otevřela téma škrtů ve státním rozpočtu a chtěla také více peněz pro školství a dopravu.

Milan Kopp, Igor Maňour, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme