Maraton na holešovické střeše. Ultramaratonec Kujan běžel na podporu organizace Světlo pro svět

Ultramaratonec René Kujan ve čtvrtek v Praze běžel na pomoc neziskové organizaci Světlo pro svět. Na 130metrovém oválu, který je na střeše výškové budovy v Holešovicích, zaběhl maraton. Doběhl kolem půl deváté. Závodem chtěl Kujan vyzvat k podpoře organizace Světlo pro svět. Ta se věnuje oční péči v rozvojových zemích, popisuje manažer organizace Ondřej Lukáš.

Video Praha (Aktualizováno: 9:29 4. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Drtivá většina oční péče, kterou děláme na místě, jsou výjezdy mobilních týmů lékařů po okolí a operace zejména šedých zákalů pacientů, kteří jsou svážení ze širokých okolí do našich nemocnic,“ uvedl Lukáš pro Radiožurnál.

Čtyřiačtyřicetiletý Kujan skončil po autonehodě v roce 2007 v nemocnici s poraněnou páteří. Lékaři mu říkali, že už nikdy nebude moct běhat. Přesto už osm měsíců po nehodě zdolal maraton a z do té doby rekreačního běžce se stal ultramaratoncem. Svůj příběh popsal v knize Běhej, dokud můžeš.

V roce 2012, pět let po nehodě, jako první na světě oběhl Island; za třicet dnů zdolal třicet maratonů a urazil 1311 kilometrů. Výtěžek z tohoto a dalších dvou islandských běhů věnoval Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha. Drží několik českých rekordů. Jenom za rok 2016 pro charitu „vyběhal“ přes 600 tisíc korun.

Pavla Lioliasová, lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme