Umělci navrhují pojmenovat po Václavu Havlovi pražské letiště

V reakci na úmrtí exprezidenta Václava Havla přišla skupina umělců s nápadem, pojmenovat po něm pražské Ruzyňské letiště. Autorem výzvy je režisér a producent Fero Fenič, podle kterého je třeba uctít památku Václava Havla i jinak než jen formálním způsobem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha | Foto: Tomáš Adamec

„Letiště je křižovatkou cest, kde se setkávají a prolínají národy, je symbolem svobodného pohybu lidí i myšlenek a pro Čechy bylo a je bránou ke svobodě. Pro cizince je to zase první místo, přes které do naší země vstupují. I v jiných zemích světa nesou letiště pojmenování po lidech, kteří se významně zasloužili o zemi. Jméno Václava Havla bude i deklarací hodnot, ke kterým se hlásíme,“ řekl Fenič.

Výzvu už podepsali například herci Jiří Bartoška a Zdeněk Svěrák, chirurg Vladimír Beneš, operní pěvkyně Soňa Červená, sportovkyně Věra Čáslavská, psychiatr Cyril Höschl nebo dirigent Libor Pešek. Adresují ji Parlamentu a dalším státním orgánům.

Igor Maňour, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme