Mladíkovi amputoval vlak na Orlickoústecku obě nohy. V nemocnici zraněním podlehl

Z vlaku mezi Rudolticemi a Třebovicemi na Orlickoústecku vypadl v sobotu mladý muž. Vlak mu následně amputoval obě nohy. Svým zraněním na Štědrý den v nemocnici podlehl. Policie dál šetří, co se stalo.

Rudoltice v Čechách Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Jednadvacetiletý mladík stál na stupátku vlaku. Média uvádějí, že mohl naskakovat za jízdy do vlaku, nebo se s ním otevřely dveře.

Z vlaku na Orlickoústecku za jízdy vypadl muž, má amputované obě nohy. Koridor je částečně zprovozněn

Číst článek

Mladík pak spadl do kolejiště a utrpěl velmi vážná zranění. Vrtulník ho přepravil do nemocnice v Hradci Králové, kde následně zemřel.

Zda šlo o technickou závadu na dveřích a otevřely se, nebo je muž nějak otevřel sám, není zatím jasné.

„Nemůžeme nyní s určitostí říct, co se stalo, musí se to svědeckými výpověďmi potvrdit, což bude trvat několik dní nebo týdnů. Uvidíme, zda kolegové případ odloží, nebo obviní nějakou osobu, která by za to mohla být zodpovědná," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Sobotní nehoda zastavila zhruba na dvě hodiny provoz na hlavním koridoru z Čech na Moravu. V Pardubickém kraji šlo během soboty o druhou nehodu na železnici. V Pardubicích navečer vlak srazil a zabil muže.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme