Policie odložila vyšetřování úmrtí sedmnáctiletého skialpinisty v Krkonoších. Cizí zavinění se nepotvrdilo

Trutnovská policie uzavřela a odložila vyšetřování úmrtí sedmnáctiletého skialpinisty v lavině v Obřím dole v Krkonoších v polovině února. Kriminalisté nezjistili, že by mladík zemřel kvůli cizímu zavinění. Ve čtvrtek to řekla mluvčí policie Iva Kormošová.

Trutnov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhou obětí lavin v letošní zimě v Krkonoších se stala pětatřicetiletá skialpinistka z Mělnicka. | Foto: Simon/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

„Z provedených šetření nevyplynuly žádné skutečnosti, že k úmrtí mladého muže a ke zranění staršího muže došlo cizím zaviněním. Vyšetřovatel vydal usnesení o odložení, neboť se nejedná o podezření z trestného činu,“ uvedla mluvčí.

‚Nepodíleli se na kamarádské pomoci.‘ Ženě zasypané lavinou nepomohli ostatní skialpinisté

Číst článek

Lavinu podle informací horské služby strhl mladší skialpinista, když stoupal žlabem Úpičky v Obřím dole ke Slezskému domu. Po předchozím sjezdu žlabu si jej chtěl sjet ještě jednou. Starší skialpinista po prvním sjezdu žlabu zůstal ve svahu a svého kolegu chtěl při druhém sjezdu nafilmovat a nafotit. V Krkonoších tehdy platil druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice.

Pomoc záchranářů přivolal starší z mužů, který nebyl masou sněhu zcela zasypán. Na místě zasahovaly také dva vrtulníky, jeden z Hradce Králové a druhý z Liberce. Zraněného a podchlazeného staršího skialpinistu přepravil jeden z nich do traumacentra liberecké nemocnice. Utrpěl pohmožděniny, otřes mozku a zlomeniny. Mladšího muže našla horská služba pod sněhem bez známek života.

Druhou obětí lavin v letošní zimě v Krkonoších se stala pětatřicetiletá skialpinistka z Mělnicka. V neděli 14. března ji zasypala lavina v oblasti Mužských kamenů na polské straně hor. Po převozu do nemocnice zemřela. Policie případ jejího úmrtí podle Kormošové nadále vyšetřuje. Žena byla na hřebenech s několika dalšími skialpinisty, kteří jí ale podle horské služby nepomohli. Část jich z místa neštěstí odjela, zbylí neměli vybavení a znalosti záchrany.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme